ClickCease
Znajdź mieszkanie
Logo - inwestycja Sky TowerWrocław, Krzyki
ul. Powstańców Śląskich 95
Jedyny w swoim rodzaju obiekt biurowo-handlowy z luksusowymi apartamentami

Sky Tower to miejsce niezwykłe, wyróżniające się wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.

Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500. m², a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 m². W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych.  Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 000 m², zaś jego wysokość to 212 m. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii „wysokość do dachu”. W grudniu 2013 r. na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną.

Sky Tower składa się z 3 połączonych budynków:

  • B1: 3-piętrowy podest, w którym znajduje się m.in. galeria handlowa,
  • B2: 50-piętrowa wieża, w której na poziomach 28–48 znajdują się 184 apartamenty, a pozostałe poziomy stanowią przestrzeń biurową, na dachu wieży będzie znajdowała się klatka meteorologiczna,
  • B3: 19-piętrowy, kaskadowy „żagiel”, w którym znajdują się 52 apartamenty na poziomach 11–18, a także biura.

Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą górującą nad panoramą miasta, zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła. Obiekt jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce, wyposażono go między innymi w systemy: Building Management System, Home Management System, Security Management System, kontroli dostępu. 10 sierpnia 2007 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę, a 6 grudnia 2007 r. rozpoczęto prace ziemne przy fundamentach wieżowca; natomiast 4 kwietnia 2008 r. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. W maju 2012 r. oddano do użytku centrum handlowe, a oddanie całego budynku nastąpiło w marcu 2013 r.

Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta. Inwestycja ta stawia Wrocław na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o standard życia.

Klauzula informacyjna RODO

Sprawdź stronę www obiektu

 

Lokalizacja

Wrocław, Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 95Pokaż legendę

Aktualności

Kontakt

Szybki kontakt

Uzupełnij swoje dane byśmy mogli się skontaktować

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat