ClickCease
Znajdź mieszkanie
Logo - inwestycja Sky TowerWrocław, Krzyki
ul. Powstańców Śląskich 95
Jedyny w swoim rodzaju obiekt biurowo-handlowy z luksusowymi apartamentami

Sky Tower to miejsce niezwykłe, wyróżniające się wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.

Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500. m², a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 m². W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych.  Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 000 m², zaś jego wysokość to 212 m. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii „wysokość do dachu”. W grudniu 2013 r. na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną.

Sky Tower składa się z 3 połączonych budynków:

  • B1: 3-piętrowy podest, w którym znajduje się m.in. galeria handlowa,
  • B2: 50-piętrowa wieża, w której na poziomach 28–48 znajdują się 184 apartamenty, a pozostałe poziomy stanowią przestrzeń biurową, na dachu wieży będzie znajdowała się klatka meteorologiczna,
  • B3: 19-piętrowy, kaskadowy „żagiel”, w którym znajdują się 52 apartamenty na poziomach 11–18, a także biura.

Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą górującą nad panoramą miasta, zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła. Obiekt jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce, wyposażono go między innymi w systemy: Building Management System, Home Management System, Security Management System, kontroli dostępu. 10 sierpnia 2007 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę, a 6 grudnia 2007 r. rozpoczęto prace ziemne przy fundamentach wieżowca; natomiast 4 kwietnia 2008 r. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. W maju 2012 r. oddano do użytku centrum handlowe, a oddanie całego budynku nastąpiło w marcu 2013 r.

Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta. Inwestycja ta stawia Wrocław na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o standard życia.

Klauzula informacyjna RODO

Sprawdź stronę www obiektu

 

Lokalizacja

Wrocław, Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 95Pokaż legendę

Aktualności

Kontakt

Szybki kontakt

Uzupełnij swoje dane byśmy mogli się skontaktować